Polish Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Georgian German Greek Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Norwegian Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Turkish Ukrainian Vietnamese Welsh

OSDonate

Podoba Ci się nasza strona? Postaw nam piwo! :)

Kwota
Typ: akrobat 3D
Rozpiętość: 0.96 m
Długość: 1.00 m
Powierzchnia skrzydła: 36.5 dm2
Waga do lotu: 621 g
Obciążenie płata: 17 g/dm2
Napęd: BL Dualsky 3530CA-14 (1000KV), LiPo 3s1p 1300mAh
Śmigło: APC-SF 10x4.7, GWS 10x4.7
Profil: symetryczny
Właściciel: Piotr Dutkiewicz (model sprzedany)

ParkMaster 3D to kolejny z serii bardzo udanych modeli niemieckiego Multiplex’a. Podobnie jak znane i cenione EasyStar czy EasyGlider wykonany jest z „niezniszczalnego” Elaporu i sprzedawany jako KIT do samodzielnego złożenia. PM to bardzo ciekawy model 3D z kadłubem sylwetkowym oraz pełnym, symetrycznym profilem, zarówno skrzydeł jak i stateczników.

Model z pozoru przypomina typowego shock-flayer’a do lotów na hali. Wrażenie to jest mylne – rozmiary i masa umożliwiają mu loty również na zewnątrz, nawet przy sporym wietrze, a zastosowany profil zapewnia wyśmienite właściwości lotne. Parkmaster wydaje się być idealnym modelem do rozpoczęcia nauki latania 3D. Do takich lotów predysponują go: małe obciążenie powierzchni nośnej, bardzo duże powierzchnie sterowe oraz duża powierzchnia boczna kadłuba. W przypadku nauki niemniej istotny od właściwości lotnych jest fakt, że wspomniany Elapor jest bardzo elastyczny i wytrzymały oraz co ważne - łatwy w naprawie. Kropla kleju CA pozwala po kraksie przywrócić model do stanu używalności w kilka sekund.

Reasumując, zgodnie z tym do czego przyzywczaił nas Multiplex, kupując ParkMastera dostajemy w ręcę model będący wzorem dla innych w swojej klasie (podobnie jak modele serii "Easy", AcroMaster czy Mentor), wzorowo zaprojektowany, łatwy w montażu, wytrzymały i prosty w naprawie. To wszystko niestety w odpowiednio wysokiej cenie...


 

Na trawce - fot.1 fot.P.Dutkiewicz
Na trawce - fot.2 fot.P.Dutkiewicz
Dla porównania skali - pilot: wysokość 186cm, rozpiętość nieznana ;-) fot.T.Dutkiewicz
Start z ręki z dużym nadmiarem mocy fot.G.Flilipek
Spokojny przelot przed kamerzystą fot.G.Flilipek
Bomby?! fot.G.Flilipek
Pod czujnym okiem pilota... fot.G.Flilipek
"Malowoanie" spodu dość ubogie, ale i tak cieżko pomylić z górą :o) fot.G.Flilipek
Lot odwrócony w jedną stronę... fot.G.Flilipek
... i szybowanie na plecach w przeciwnym kierunku... fot.G.Flilipek
Zawis na śmigle - lotki klasycznie w prawo fot.G.Flilipek
Lot nożowy? Tym modelem to nic prostrzego :-) fot.G.Flilipek

Publikowane tutaj materiały i zdjęcia stanowią własność ich autorów, nie mogą być kopiowane oraz wykorzystywane bez ich zgody.
Strona niekomercyjna.