Polish Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Georgian German Greek Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Norwegian Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Turkish Ukrainian Vietnamese Welsh

OSDonate

Podoba Ci się nasza strona? Postaw nam piwo! :)

Kwota
Typ: delta / latające skrzydło
Rozpiętość: 1.00 m
Długość: 0,55 m
Powierzchnia skrzydła: 50 dm2
Waga do lotu: 670 g
Obciążenie płata: 12 g/dm2
Napęd: ASP 1cm3
Śmigło: APC 6x3, 6x4
Profil: CDR (Co Ręka Dała)
Właściciel: Grzegorz Filipek (model zdemontowany)

Deltę zbudowałem z depronu na podstawie planów, których autorem jest Marek Jankowski. Oczywiście nie omieszkałem trochę ją zmodyfikować do "własnych" potrzeb. Budowałem ją z myślą o innej osobie. Miał być to model treningowy i jak się potem okazało doskonale spełnił swoją rolę. Kształt, powierzchnia i profil płasko-wypukły pozwalają na naprawdę wiele błędów. Jedyne trudności jakie sprawia to pierwszy lot i trymowanie. Powierzchnia sterów sprawia, że model jest bardzo czuły na wychylenia i należy przynajmniej na początku ustawić Dual Rate nawet na 50%. Zmieniłem jedno z podstawowych założeń projektu, mianowicie profil grubości max 3cm na 5cm z nadzieją, że model będzie latał wolniej. no i faktycznie potrafi latać wolno, na minimalnych obrotach malutkiego silniczka. Model ma również naprawdę dużą doskonałość co pozwala na długie szybowanie. Oryginalny model zaczynał właśnie od lotów szybowcowych i startów z holu/gumy. Delta ma obecnie przerobiony przód: cofnąłem silnik i przesunąłem do przodu zbiornik z paliwem z zabudową kabinki. Zaowocowało to usunięciem 70g odważnika z nosa i ostatecznie zmniejszenie wagi poniżej 700g.


Publikowane tutaj materiały i zdjęcia stanowią własność ich autorów, nie mogą być kopiowane oraz wykorzystywane bez ich zgody.
Strona niekomercyjna.