Polish Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Georgian German Greek Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Norwegian Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Turkish Ukrainian Vietnamese Welsh

OSDonate

Podoba Ci się nasza strona? Postaw nam piwo! :)

Kwota
Typ: dolnopłat
Rozpiętość: 0.85 m
Długość: 0.70 m
Powierzchnia skrzydła: 13.6 dm2
Waga do lotu: 535 g
Obciążenie płata: 39 g/dm2
Napęd: Welgard A22/12/06 (2200kV), LiPo 3s1p 1300mAh
Śmigło: APC-E 6x4
Profil: płasko-wypukły
Właściciel: Piotr Dutkiewicz

Zero to już trzeci w mojej „stajni” model GWS’a. Tak jak dwa poprzednie (Formosa II, F-15) lata on bardzo przyjemnie i przewidywalne, ale także, co charakterystyczne – bardzo dobrze szybuje. Mój egzemplarz z racji wyposażenia (silnik 2200kV, zasilanie 3s, śmigło 6x4) całkiem żwawo porusza się po niebie, daje sporą frajdę z latania (jak słyszałem, również z oglądania) i jest doskonałym modelem rozgrzewkowym, który zawsze warto mieć w bagażniku wybierając się na lotnisko.

Typową dla GWS’ów wadą Zera jest materiał, z którego model został wykonany. Zastosowana pianka jest delikatna a farba schodzi z niej dość łatwo. Szczęśliwcy z asfaltowym pasem po prostu założą lekkie, firmowe podwozie i nie zwrócą na to szczególnej uwagi, ale niestety na trawiastym lotnisku model dość szybko się „zużywa”.

Tak czy siak „Zero” jest modelem godnym polecenia. Mimo niewielkich rozmiarów daje dużo przyjemności z latania, jest stabilny, zaskakująco dobrze radzi sobie przy lekkim wietrze a ląduję się nim naprawdę łatwo.

 


fot.W.Szczęśniak
fot.W.Szczęśniak
fot.W.Szczęśniak
fot.W.Szczęśniak
fot.W.Szczęśniak
fot.W.Szczęśniak
fot.W.Szczęśniak
fot.W.Szczęśniak
fot.W.Szczęśniak
fot.W.Szczęśniak
fot.W.Szczęśniak
fot.W.Szczęśniak

Publikowane tutaj materiały i zdjęcia stanowią własność ich autorów, nie mogą być kopiowane oraz wykorzystywane bez ich zgody.
Strona niekomercyjna.