Polish Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Georgian German Greek Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Norwegian Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Turkish Ukrainian Vietnamese Welsh

OSDonate

Podoba Ci się nasza strona? Postaw nam piwo! :)

Kwota
Typ: EDF Jet
Rozpiętość: 0.70 m
Długość: 0.80 m
Powierzchnia skrzydła: b/d
Waga do lotu: 620 g
Obciążenie płata: b/d
Napęd: EDF64+Freewing 2627-4300kV, LiPo 3s1p 1800mAh
Profil: dwuwypukły, asymetryczny
Właściciel: Piotr Dutkiewicz (model sprzedany)

Stinger to wdzięczny model rekreacyjno-treningowy z napędem EDF. Wykonany jest z gęsto spienionej pianki. Jak przystało na „tunelowca” lata dość szybko i pomimo swoich niewielkich rozmiarów jest w miarę stabilny. W pilotażu wymaga jednak sporo uwagi ponieważ jest słabo widoczny na niebie (proporcje, wielkość) i nie grzeszy nadmiarem mocy w sytuacjach „podbramkowych”. Model sprzedawany jest bez podwozia – z jednej strony umożliwią to dość łatwe lądowanie płasko na trawie, z drugiej trzeba uważać, żeby nie zaczepić końcówką skrzydła o trawę. Starty również nie należą do najłatwiejszych, bez pomocnika dość trudno jest wypuścić bezpiecznie model z ręki.

Reasumując – Stinger nie wydaje się być dobrym modelem dla początkujących, za to osobom, które potrafią już latać i mają ochotę spróbować czegoś z napędem EDF może się spodobać. Za niewielkie pieniądze można w końcu nabyć model, który wybija się z tłumu lotniskowych Katan, Extr i Mustangów. Dla widzów wrażenia audiowizualne gwarantowane!

 


fot.W.Szczęśniak
fot.W.Szczęśniak
fot.W.Szczęśniak
fot.W.Szczęśniak
fot.W.Szczęśniak
fot.W.Szczęśniak
fot.W.Szczęśniak
fot.W.Szczęśniak
fot.W.Szczęśniak
fot.W.Szczęśniak
fot.W.Szczęśniak
fot.W.Szczęśniak

Publikowane tutaj materiały i zdjęcia stanowią własność ich autorów, nie mogą być kopiowane oraz wykorzystywane bez ich zgody.
Strona niekomercyjna.