Polish Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Georgian German Greek Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Norwegian Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Turkish Ukrainian Vietnamese Welsh

OSDonate

Podoba Ci się nasza strona? Postaw nam piwo! :)

Kwota
Typ: akrobat 3D
Budowa/materiał: EPP+wzmocnienia węglowe
Rozpiętość: 1,20m
Długość: 0,98m
Powierzchnia skrzydła: 22,9dm2
Waga do lotu: 450g (w/g producenta 380-460g)
Obciążenie płata: 19,6g/dm2
Silnik / regulator: Dualsky XM2830CA-12 (980kV, 200W, 55g) / Dualsky XC2512BA (25A/35A)
Zasilanie awioniki: wbudowany BEC
Pakiet / czas lotu: 3s LiPo 1300mAh 45/90C / ok. 5-6minut (3D)
Śmigło: 10x4.7
Ciąg statyczny: 862 g @14A (wyliczony w eCalc)
Serwa: 4x TowerPro SG92R
Profil: symetryczny
Właściciel: Piotr Dutkiewicz (model oddany)

Yak-54 firmy RC-Factory to świetnie latający model 3D wykonany z pianki EPP wzmacnianej płaskownikami węglowymi. Model posiada płaski kadłub, skrzydło z profilem i płaskie usterzenie ogonowe. W zestawie znajdują się podwozie węglowe, laminatowe orczyki i kewlarowe linki do sterowania SK. Pianka jest ładnie i trwale pomalowana a cały model jest bardzo wytrzymały.

Yak-54 jest następcą modelu Flash - znanego i cenionego przez wielu modelarzy. Podobno dzięki okrągłej owiewce silnika lata on jeszcze lepiej od swojego poprzednika. Osobiście miałem przez chwilę okazję polatać Flashem i w/g mnie obydwa modele latają po prostu genialnie.

 Na koniec mała uwaga do danych z tabeli - pakiety na których latam mają bardzo duże "C" więc są przesadnie ciężkie. Na modelu nie robi to jednak wielkiego wrażenia i pomimo dodatkowej wagi Yaczek lata wyśmienicie.


Majowe loty z lekkim wiaterkiem (22.05.2015)

fot.P.Dutkiewicz
fot.P.Dutkiewicz
fot.P.Dutkiewicz
fot.L.Stańczuk
fot.L.Stańczuk
fot.L.Stańczuk
fot.W.Szczęśniak
fot.W.Szczęśniak
fot.W.Szczęśniak
fot.B.Wrzosek
fot.W.Szczęśniak
fot.B.Wrzosek

Publikowane tutaj materiały i zdjęcia stanowią własność ich autorów, nie mogą być kopiowane oraz wykorzystywane bez ich zgody.
Strona niekomercyjna.