News

Nasz licznik odsłon artykułów przekroczył właśnie magiczną liczbę stu tysięcy. Dziękujemy wszystkim, którzy przez ostatnie 4 lata do nas zaglądali i mamy nadzieję, że w dalszym ciągu będziecie nas „odwiedzać”. Zapraszamy!

Nasz licznik odsłon artykułów przekroczył właśnie magiczną liczbę dwustu tysięcy. Dziękujemy wszystkim, którzy przez ostatnie 6 lata do nas zaglądali i mamy nadzieję, że w dalszym ciągu będziecie nas „odwiedzać”. Zapraszamy!

Z przyjemnością zauważyliśmy, że nasz licznik odwiedzin strony przekroczył już liczbę 30.000! Bardzo nas cieszy, że tak chętnie tutaj zaglądacie. Mamy nadzieję, że informacje zawarte na naszej stronie w jakiś sposób Wam pomogły lub przynajmniej Was zaciekawiły. Serdecznie pozdrawiamy 4.529 osoby, które do tej pory do nas zajrzały - udanych lotów!

Kolejna bariera złamana! Nasz licznik odsłon artykułów przekroczył 300.000. Dziękujemy wszystkim odwiedzającym za zainteresowanie i zapraszamy do wymiany doświadczeń w komentarzach  - dzięki Wam nasza strona będzie jeszcze lepsza :)

Po dokładnej analizie liczby odsłon stwierdziliśmy, że statystykę strony znacznie zawyża udostępnienie Radarowej Mapy Polski. Tym samym usuwamy dostęp do mapy i zawężamy statystyki do tematów ściśle modelarskich. Liczymy, że dzięki naszej pracy i Waszej aktywności w sieci niebawem licznik ponownie przekroczy 50.000 :-)


Z satysfakcją zauważyliśmy, że nasz licznik odwiedzin strony przekroczył właśnie liczbę 50.000!  Wiedza, że do nas zaglądacie motywuje nas do dalszej pracy i sprawia nam wiele radości. W dniu tego małego jubileuszu serdecznie pozdrawiamy zarówno stałych bywalców jak i wszystkich okazjonalnych odwiedzających, życząc wszystkim wymarzonej pogody i tyle samo startów i lądowań!

Jak twierdzą Ci, którym się udało - najtrudniej zdobyć pierwszy milion. Jesteśmy właśnie dokładnie w połowie tej drogi i chociaż nie było ani lekko, ani łatwo, to jednak zdecydowanie przyjemnie! Dziękujemy, że jesteście z nami! To już 9 lat, jak ten czas szybko leci...

Z przyjemnością zauważyliśmy, że nasz licznik odsłon artykułów przekroczył właśnie 800 tysięcy! Także kupujemy nowe myszki i tylko 200 tysięcy kliknięć dzieli nas od pierwszego miliona! ;-) Jak myślicie? Damy radę?

Kochani, serdeczne gratulacje! Przez ponad 15 lat zamieścilimy tutaj około 200 wpisów, a Wam udało się w nie kilknąć 900.000 razy! Cóż za wynik i samozaparcie! Trzymajcie tak dalej a razem zniszczymy jeszcze niejedną myszkę! Serdecznie pozdrawiamy i dziękujemy za wspólnie spędzony czas, zarówno na modelarskich lotniskach jak i przed monitorami!

Z żalem żegnamy naszego kolegę, pilota, majora Krzysztofa Gizińskiego - jednego z pionierów siedleckiego modelarstwa R/C. Składamy też kondolencje rodzinie z powodu tej nagłej, bolesnej straty.

Nasz licznik odsłon artykułów przekroczył właśnie kolejną znaczącą barierę. Przy zauważalnym od pewnego czasu wzroście Waszego zainteresowania pierwszy milion powinien nam przyjść szybciej niż mogliśmy się tego spodziewać. Pozdrawiamy serdecznie zarówno stałych bywalców jak i okazjonalnych "zaglądaczy" - dziękujemy że jesteście z nami!

Potężna aktualizacja działu <LINKI>. W bazie ponad 100 przydatnych, sprawdzonych odnośników. Jeśli chiałbys abyśmy dołączyli do bazy Twoją stronę - dodaj komentarz. Zapraszamy!

 

To prawda! Kamery naszych obserwatorów zarejestrowały nad Siedlcami zaprzęg Świętego Mikołaja! Aby zobaczyć nagranie kliknijcie <TUTAJ>

Zakutalizowaliśmy <linki do polskich sklepów internetowych>. UWAGA: Jeżeli prowadzisz sklep, którego nie ma na liście lub po prostu znasz jakiś fajny sklep - napisz w komentarzu tego wpisu.

Kilka nowych klejów do depronu i styropianu, w tym następca klasycznego UHU-Por. <WIĘCEJ>

Od ponad 11 lat jesteście z nami, przygotowaliśmy dla Was 470 wpisów, które odwiedziliście już ponad 700.000 razy! Dziękujemy i niezmiennie zapraszamy do czytania oraz komentowania naszym wpisów, a przy okazji: Zdrowych, wesołych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia i wspaniałego, również pod względem modelarskim, nowego, 2019-go roku!

Potężna aktualizacja działu <LINKI>. Dodano około 50 nowych adresów, wśród nich - sklepy internetowe, fora, strony domowe modelarzy oraz wiele innych. Zapraszamy!

 

Z radością informuję, iż powoli powstaje nasze własne lotnisko. Do dyspozycji mamy 3 hektary łąki położonej w zacisznym miejscu z dojazdem przez las. Wybrany przez nas odcinek na pas startowy ma długość 118m i szerokość 8.5m, i jest usytuowany prawie idealnie w kierunku wschód – zachód, co jest dużą zaletą biorąc pod uwagę kierunki wiatrów w Polsce. Prace wykonywane amatorsko przez amatorów uprawiania ziemi posuwają się powoli. Odcinek został zaorany i przebronowany talerzówką oraz wstępnie przegrabiony w połączeniu ze zbieraniem dużej ilości kamieni.

Dzięki pomocy Pana Czesława (na zdjęciu) oraz rodziny udało się załatwić całkiem ciężki walec (około 1.2 t) i przewalcować teren. Pozostało dodatkowe grabienie i wyrównanie lekkim walcem ogrodowym... i będzie można siać trawę na suche tereny !

ARF-MFG Yak-54 30E to typowy chiński ARF klasycznej konstrukcji. <WIĘCEJ>

Umiarkowane sukcesy w budowie wiatrakowców z pojedynczym dwułopatowym niesterowanym wirnikiem, skłoniły mnie do budowy „pewniaka” – modelu z dwoma wirnikami.


Więcej w dziale <MODELE>

Dobre właściwości lotne dwuwirnikowego Whoppera skłoniły mnie do dalszych eksperymentów z tą konstrukcją, w wyniku czego powstał kolejny wariant modelu, tym razem z wirnikiem przeciwbieżnym. Otrzymał on nazwę Whopper-C (coaxial).


Więcej w dziale <MODELE>

Whopper-H to 2-wirnikowy wiatrakowiec-hydroplan, zbudowany w oparciu o proporcje klasycznego Whopper'a <WIĘCEJ>

Depronowy model typu „Bush Plane”, zbudowany wg planów z czasopisma FlugModell <WIĘCEJ>

CopterX 450SE V2 to wierna kopia śmigłowca Align T-REX 450SE V2. Wszystkie części są z nim w 100% zgodne a jakość „podróbki” jest podobno (nie miałem oryginału) dość dobra. <MODELE>

Csibor TT-65 to jacht żaglowy RC klasy RG65, zbudowany z balsy od podstaw wg planów węgierskiego modelarza dostępnych w Internecie <WIĘCEJ>

D3 to mój ulubiony model, utrzymywany w sezonie w stałej w gotowości i spełniający zarówno funkcję modelu rekreacyjnego jak i „trenera”, służącego do rozgrzewki przed pilotażem innych modeli. <WIĘCEJ>

Wyjątkowo proste w budowie i dobrze spisujące się w powietrzu latające skrzydło, zainspirowane planami popularnego na RC-Groups modelu „Divinity”. Więcej w dziale <MODELE>

Nowa wersja opisanego już wcześniej modelu Divinity WS, przystosowana do testów w locie systemu walki na podczerwień (SGM-irCombat) <WIĘCEJ>

Belt CP firmy E-Sky to 6-kanałowy śmigłowiec elektryczny 3D klasy „450”. Do głównych jego cech należy zaliczyć: zasilanie silnikiem bezszczotkowym, tarczę sterującą w systemie CCPM z 3 serwami umieszczonymi co 120 stopni, napędzanie wirnika ogonowego za pomocą paska klinowego (...)


Więcej w dziale <MODELE>

E-Sky Lama V4 to bardzo ciekawy model z pogranicza zabawek i techniki modelarskiej. Z jednej strony bardzo prosty w pilotażu (jak na śmigłowiec) i zaprojektowany w taki sposób, aby wychodził obronną ręką z pomniejszych kraks, z drugiej strony posiada wyposażenie klasy modelarskiej (...)


Więcej w dziale <MODELE>

Eachine E160 to dość nowoczesny mikrośmigłowiec, reklamowany jako model 3D dla początkujących. <WIĘCEJ>

Opisywana Extra jest wierną kopią modelu Extreme Flight 48" Extra 300-EXP (od razu zaznaczam, że model został skopiowany hobbystycznie na własne potrzeby, proszę nie pytać o pliki pod CNC itp. - zainteresowanych zachęcam do zakupu oryginału). <WIĘCEJ>

Extra300EXP 48" to typowy model do akrobacji 3D jednej z wiodących na rynku firm - amerykańskiej ExtremeFlight. Samolot wykonany jest klasycznie - konstrukcyjne kadłub i skrzydła pokryte są folią, użyto też sporo wzmocnień węglowych, a rury skrzydeł i stateczników oraz podwozie również wykonane są z włókna węglowego. <WIĘCEJ>

BAE Hawk EDF90 to jeden z największych dostępnych na rynku modeli odrzutowców EDF wykonanych z pianki. Model sprzedawany był jako KIT lub zestaw PNP (z turbiną, silnikiem i składanym elektrycznie podwoziem). <WIĘCEJ>

Freewing Avanti S to model odrzutowca EDF 80mm wzorowany (legalnie, na licencji) na Avanti S Mini projektu Sebastiano Silvestriego (SebArt). Model wykonany jest z dobrej jakości pianki EPO (odporna na klej CA) i sprzedawany jako zestaw ARF z serwami i elektrycznym podwoziem lub wersja PNP (gotowy do lotu, bez nadajnika i odbiornika) <WIĘCEJ>

Ryan'a dostałem od pewnego modelarza z Białegostoku za pośrednictwem Wojtka. Model nigdy nie latał - w przeszłości przeszedł tylko próby kołowania. Wykonany został z kopii części KITu Great Planes - Ryan STA EP (...)


Więcej w dziale <MODELE>

GWS-15 to przedstawiciel licznej rodziny udanych, piankowych styro-kit’ów firmy GWS. Model w oczywisty sposób nawiązuje do samolotu McDonnell Douglas F-15 Eagle, lecz dokładne proporcje i profile oryginału nie zostały zachowane.


Więcej w dziale <MODELE>

Zero to już trzeci w mojej „stajni” model GWS’a. Tak jak dwa poprzednie (Formosa II, F-15) lata on bardzo przyjemnie i przewidywalne, ale także, co charakterystyczne – bardzo dobrze szybuje. <MODELE>

Hangar-9 Funtana S90 to można już powiedzieć swego rodzaju klasyk. Model został zaprojektowany dla amerykańskiej firmy przez jednego z najsłynniejszych włoskich pilotów R/C - Sebastiano Silvestri. <WIĘCEJ>

Stinger to wdzięczny model rekreacyjno-treningowy z napędem EDF. Wykonany jest z gęsto spienionej pianki. Jak przystało na „tunelowca” lata dość szybko i pomimo swoich niewielkich rozmiarów jest w miarę stabilny <WIĘCEJ>

Tym razem w galerii model (dowód, że ja też miałem krótką przygodę ze „spaliną”), który latał jeszcze zanim powstała SGM <WIĘCEJ>

Model latającego skrzydła jest przykładem tego co lubię – wykonanie w technologii „low-cost”, zbudowany na bazie styropianowej latającej zabawki. Dużo frajdy z latania i możliwość użycia własnej inwencji podczas budowy (...)


Więcej w dziale <MODELE>

MachG to typowy model konstrukcyjny wykonany głównie z balsy, niewielkiej ilości sklejki i oklejony folią oracover. Samolot został wykonany na podstawie zmodyfikowanych planów modelu Mach3 dostępnych w sieci. <MODELE>

MJX B2C to najtańszy quadkopter z serii „Bugs” (B2W, B2C, B2SE,) firmy MJX. Prezentuję go bardziej z powodów dokumentacyjnych niż z chęci polecenia, bo to model z 2018 roku, a drony to dziedzina, w której trwa najszybszy postęp ze wszystkich gałęzi modelarstwa. Ale opisane wrażenia mogą pomóc w podjęciu decyzji odnośnie zakupu pierwszego quada. <WIĘCEJ>

Quadkopter MJX Bugs 3 Pro to następca bardzo udanego, taniego i popularnego modelu Bugs 3, wyposażony w GPS, którego brakowało w B3. Kupiony z drugiej ręki za sensowną cenę, może stanowić dobrą platformę do różnych eksperymentów DIY i tanią drogę do pierwszych kroków z FPV. <WIĘCEJ>

Acromaster to kolejny w naszych kręgach model niemieckiego Multiplexa. Złożył i odsprzedał mi go później Daniel. Model ponadstandardowo posiadał (już go sprzedałem) oświetlenie, namalowane od spodu czarne promienie oraz jaskrawe końcówki skrzydeł. A co w standardzie? <WIĘCEJ>

ParkMaster 3D to kolejny z serii bardzo udanych modeli niemieckiego Multiplex’a. Podobnie jak znane i cenione EasyStar czy EasyGlider wykonany jest z „niezniszczalnego” Elaporu i sprzedawany jako KIT do samodzielnego złożenia (...)


Więcej w dziale <MODELE>

Mustang P51-D produkcji p. Marka Rokowskiego (www.napolskimniebie.pl) to typowy combat kategorii ESA wykonany z wytrzymałej pianki EPP, sprzedawany jako KIT do samodzielnego montażu.<MODELE>

Wprawdzie o gustach się nie dyskutuje, ale Addiction to model, który można wyłącznie kochać lub nienawidzić - zarówno pod względem wizualnym (przez płeć piękną mój egzemplarz nazywany był raz "brzydalem" innym razem "witrażem") jak i pod względem właściwości lotnych. Jeśli chodzi o latanie - ja jestem zakochany a co do wyglądu... cóż... do wszystkiego można się przyzwyczaić! <więcej>

PA Bandit 3D Racer to kolejny z samolotów Precision Aerobatics, który trafił w moje ręce. Model zbudowany jest jak wszystkie ze stajni PA - konstrukcyjnie, lekko, głównie przy użyciu balsy i sporej ilości węgla. Wykonanie jest bardzo staranne, precyzyjne i przemyślane.  <WIĘCEJ>

PA Extra 260 to highendowy model konstrukcyjnej akrobatki 3D sprzedawany jako ARF. Wykonany jest on bardzo lekko i sztywno, głównie z balsy, węgla i minimalnej ilości sklejki. Gotowy do lotu model w konfiguracji proponowanej przez producenta przy rozpiętości nieco ponad 1,2m waży jedynie 955g <MODELE>

Edge 540T HotRed to sylwetkowy akrobat 3D wykonany z wytrzymałej pianki EPP. Model produkuje ceniona czeska firma RC-Factory. Jak każdy produkt tej firmy Edge jest modelem bardzo dopracowanym i świetnie latającym - kto miał nieprzyjemność z różnymi chińskimi "wynalazkami" ten doskonale czuje jaka jest różnica <WIĘCEJ>

Yak-54 firmy RC-Factory to świetnie latający model 3D wykonany z pianki EPP wzmacnianej płaskownikami węglowymi. Model posiada płaski kadłub, skrzydło z profilem i płaskie usterzenie ogonowe.  <WIĘCEJ>

Sebart SU29s 140E to konstrukcyjny akrobat 3D sprzedawany jako zestaw ARF. Model wykonany jest klasycznie - bez użycia kompozytów (jedynie sloty na bagnety są laminatowe, a same bagnety węglowe) <więcej>

Uniwersalny depronowo-balsowy trenerek elektryczny własnej konstrukcji, którym latam regularnie od lat. <WIĘCEJ>

Cobra to model "sportowego" (ang. sport jet) odrzutowca EDF uznanej firmy Taft Hobby. Modele tego producenta dobrze latają i jak na EPO mają stosunkowo duże rozmiary. Nie inaczej jest z Cobrą - rozpiętość 1,3m i długość 1,5m - to sporo jak na model EDF. <WIĘCEJ>

Tango EDF to niskobudżetowy model mojej konstrukcji u układzie „delta”, zaprojektowany w celu wypróbowania napędu turbinowego. Konstrukcja w założeniu miała być lekka ale mocna (odporna na twarde lądowania) i jednocześnie prosta w budowie (...)


Więcej w dziale <MODELE>

Mojego Veloxa zbudował Krzysiek Sz. z Parczewa. Celowo nie wymieniam z nazwiska, ponieważ model jest bardzo mocno wzorowany na Orion Model Velox Revolution II (nie było to oczywiście jakieś kopiowanie w skali przemysłowej - chłopaki budowali te modele na własne potrzeby).  <WIĘCEJ>

Walkera MiniCP z racji swoich rozmiarów na pierwszy rzut oka przypomina tanie marketowe zabawki. Nic bardziej mylnego – MiniCP to zaawansowany, 6-kanałowy śmigłowiec FBL ze stabilizacją 3-osiową <WIĘCEJ>

Z przyjemnością informujemy o powstaniu na naszej stronie działu GIEŁDA. Od dziś wszyscy chętni mogą nie tylko kupować, ale również bezpłatnie zamieszczać swoje ogłoszenia.

Akcja "Mozaika dla Roberta Kubicy" dobiegła końca. W sumie organizatorom udało się zebrać 10.318 zdjęć fanów, z których zostanie wydrukowany plakat dla Roberta. Serdecznie dziękujemy naszym czytelnikom, którzy również przyłączyli się do akcji!

Z przykrością informujemy, że z powodów technicznych chwilowo jesteśmy zmuszeni zawiesić aktualizację strony. Nie wyrzucajcie nas jednak z zakładek/ulubionych - po przejściu na nowy hosting i prawdopodobnie inny CMS strona będzie dalej funkcjonować. Gotowe są już nowe ciekawe materiały, Wasza cierpliwość zostanie wynagrodzona.

Dokładnie miesiąc po pojawieniu się pierwszych problemów mamy przyjemność zaprezentować Wam nową odsłonę naszej strony. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby serwis nie stracił nic ze swojej poprzedniej funkcjonalności. Dziękujemy za cierpliwość i że nadal jesteście z nami!

Wprawdzie na lokalnym lotnisku jest nas jeszcze kilku, ale czasem ciężko się przełamać i napisać kilka zdań o sobie. Tym bardziej miło nam powitać w "Zaprzyjaźnionych" naszych kolegów Andrzeja i Karola.

Kolega Maciek to najnowszy "nabytek" siedleckiego lotniska. Lata z nami dopiero od 2022 roku ale dzięki intesywności traningów i zapewne wrodzonemu talentowi już widać, że "będą z niego ludzie". Tak trzymaj Maćku! Witamy w "Zaprzyjaźnionych"!

Nasza mała grupka właśnie się powiększyła - dołączył do nas Wojtek Szczęśniak! Liczymy, że Jego doświadcznie i rozwaga zrównoważą nieco zapędy nas - "młodych wilków" ;) ...zatem w nowy sezon wkraczamy z nową siłą.

Wojtku - witamy Cię!

Wizytówka pojawia się dzisiaj, ale Piotrek jest z nami od zawsze. Jeśli tylko jest ładna pogoda, jadąc na lotnisko możemy z dużą dozą prawdopodobieństwa zakładać, że kolega "Leśnik" już tam będzie. Stały bywalec i serdeczny kolega - takich więcej nam potrzeba - witamy w "Zaprzyjaźnionych"!

Dziś przedstawiamy sylwetkę kolejnego zacnego kolegi - modelarza i moto-paralotniarza. Robert lata modelami R/C od lat, na naszym lotnisku nie bywa zbyt często, ale nasze drogi ciągle się krzyżują. Są takie osoby, które gdy raz połknął bakcyla nie potrafią i nie chcą się wyleczyć przez całe życie. Oto dobry przykład takiego właśnie osobnika! <WIĘCEJ>

W związku z problemami technicznymi jakiś czas nie robiliśmy aktualizacji. Problemy rozwiązane - wracamy do regularnych publikacji.

Dostaliśmy informację, że jeden z naszych czytelników znalazł na dachu przy ulicy Sokołowskiej model samolotu elektrycznego. Model znaleziono latem. Właściciela prosimy o kontakt poprzez MENU-KONTAKT (tylko dla zalogowanych).

Z naszej strony serdeczne podziękowania za uczciwość dla Wojtka!

 

Publikowane tutaj materiały i zdjęcia stanowią własność ich autorów, nie mogą być kopiowane oraz wykorzystywane bez ich zgody.
Strona niekomercyjna.